در این مقاله از زبون استیو توباک (Steve Tobak) نویسنده ی کتاب «رهبران واقعی دنباله رو نیستن» با ۱۰ رفتاری آشنا میشیم که اون در آدمای موفق ندیدهه. توباک که در گذشته در مقام مدیر ارشد کار کرده، مشاور مدیریتی هم هست. اون اینطور می نویسه: «وقتی ده ها با مدیران و رهبران کسب و کارا به عنوان مشاور کار می کنین حقیقتا انتخابی ندارین جز اینکه مشاهده کنین در دراز مدت موفقیتا و شکستا از کجا آب می خورن. یکی از مسائلی که فهمیده ام اینه که چیزی که موفقیت یا شکست افراد رو تعیین می کنه ویژگیای ذاتی یا عادتای شخصی شون نیس بلکه رفتارشانه.»

 

منظورم از «رفتار» چیه؟ منظور اینه که فرد تحت استرسِ دراز مدت چه واکنشی نشون می ده. اینکه به تعهداتی که داره عمل می کنه یا نه. چه جوری با بقیه رابطه برقرار می کنه. نگاه اون به مشتریانش چیه. چقدر حاضره واسه انجام درستِ کارا، خیلی سعی کنه. اینکه متمرکز و منظمه یا پراکنده و مشوّش. منظور از رفتار اینجور مواردیه.

اعتراف می کنم مدیران و کارآفرینان موفق نبودن رو سراغ داشته ام که یه مدت واسه خودشون خوب کار کردن. اما دیر یا زود، زمانی که فشار و مشکلات از راه می رسن، رفتارهای خود تخریب گرایانه شون شروع می شه که تاوان اونو به سختی میدن. متأسفانه، اینا بیشتر کسب وکارشان رو هم با خودشون به نابودی میکشونن.

۱۰ ویژگی رفتاری که هیچوقت در افراد موفق نمی ببینن آموزشی

۱. زودباوری

گیرم که همه ما بی تجربه و زودباور به دنیا میایم. اما هر چه زودتر به زیرکی و شَک رو بیارین بهتر می تونین پیشرفت کنین. دلیل ساده ای واسه این مسئله هست: ساده لوحا و احمقا برنده نمی شن. یاد بگیرین به هر چیزی که می شنوین یا می خونین به دیده شک نگاه کنین و همیشه منبعِ خبر رو بررسی کنین.

۲. وحشت زدگی

وجودِ موقعیتای پرتنش در دنیای کسب وکار، عادیه. تقریبا هیچوقت برنامه ها اون طور که باید پیش نمی رن و بارها همه چیز خیلی خراب می شه. در اینجور موقعیتایی وحشت زدگی بروز می کنه. در شرایط بحرانی اگه نتونین آدرنالینی رو که بدن تون در جواب، ترشح می کنه کنترل کنین و آرامش تون رو از دست بدین تقریبا قافیه رو باخته اید.

۱۰ ویژگی رفتاری که هیچوقت در افراد موفق نمی ببینن آموزشی

۳. تعصب

اشتیاق، محرک بزرگی واسه رسیدن به موفقیته اما وقتی از مرز اشتیاق به طرف تعصب عبور کنین به ضررتون تموم میشه. بارها این اتفاق رو مشاهده کردم. تعصب باعث انحرافِ درکِ ما از واقعیت، استدلالِ خراب و تصمیم گیریای بد می شه.

۴. تنبلی

آدمایی که واسه رسیدن به اهداف بزرگ جلو می رن این حقیقت اساسی رو هم میدونن که کامیابی نیازمندِ کارِ سخت در طولانی مدته. دلیل این که اونا همیشه تا این حد متمرکز و منظم ان همینه. بیشتر آدما سست و بی حال ان. و دلیل اینکه بیشتر آدما به چیزای بزرگ نمی رسن همینه، به همین سادگی.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   ۱۰ ویژگی رفتاری افرادی که با بقیه همدلی می کنن

۵. فکر کردن به راه حلای موقتی و آسون

استیو جابز گفته: «همت، نصف اون چیزیه که کارآفرینان موفق رو از کارآفرینان ناموفق جدا می کنه.» و اگه واسه کاری که می کنین اشتیاق نداشته باشین، بهش نمی چسبید. این روزها آدمای زیادی، خواهان لذتای لحظه ای ان. اما این تصور، واسه رسیدن به موفقیت راه میانبر نمی سازه.

۶. برون ریزی

انتقالِ هر احساسی که با اون دست و پنجه نرم می کنین (حسادت، شرم، پستی، حق به طرف بودن و…) به آدمایی که با اونا کار می کنین و برون ریزیِ اونا با عصبانیت، نه تنها شما و دور و بریا تون رو رنجیده می کنه بلکه باعث از دست دادن شغل تون هم میشه.

۷. خودخواهی

اگه طوری رفتار می کنین که انگار محور دنیا هستین و دنیا دور شما می شه، به نفع تونه که یاد بگیرین این وضع رو تغییر بدین. بیشتر از حد خودمحور بودن کارایی شما رو در هر صورت پایین میاره. کسب وکار راجبه شما نیس؛ راجبه کسب وکاره. راجبه تجربه مشتریان اجناس شماس. فراموش نکنین که در این رابطه کی در خدمت چه کسیه.

۸. زندگی در گذشته یا آینده

حتما می تونیم از گذشته درس بیاموزیم اما اردو زدن در گذشته یه جور خود تخریبیه. همینجوری شما ممکنه واسه آینده برنامه بریزین یا رؤیاپردازی کنین، اما اگه کارای شما در زمان حال متمرکز نباشه هیچوقت به برنامه ها و رویاهاتون نمی رسید.

۱۰ ویژگی رفتاری که هیچوقت در افراد موفق نمی ببینن آموزشی

۹. بی خیالی سرخوشانه

این روزها عبارتایی مثل «هر چی کار راه بندازه»، «هرچه پیش بیاد خوش آید» و «جای نگرانی نیس» زیاد به گوش می خورن اما این عبارت ها رو هیچوقت از زبون آدمای بسیار موفق نمی شنوین. این آدما ممکنه ویژگیای زیادی داشته باشن اما بی تفاوتی جزو اونا نیس.

۱۰. زودرنجی

اگه اون قدر نازک نارنجی هستین که با هر انتقادی از کوره در می روید و هر مسئله کوچیکی به شما برمی خورد، سفر سختی در دنیای کسب وکار در انتظارتونه. واسه شوخ طبعی و فروتنیِ رهبران کسب وکارها دلیل خوبی هست؛ این ویژگیا به یه جور لازمه ی کار رهبری هستن. پس خودتون رو خیلی جدی نگیرید.

و مورد آخر…

اگه هر یک از مواردی که در این نوشته بیان شد شما رو آزرده کرده و بهِتون برخوردهه، یعنی کمه کم دو یا سه مورد از اونا شامل حال تونه که می تونین روی اونا کار کنین. از طرف دیگه، بیایید نکته مثبت این موضوع رو ببینیم؛ حداقلش اینه که شما جزو آدمای بی خیال نیستین.

منبع : entrepreneur

 


دسته‌ها: آموزشی